Ceny uvedené na našich eshopech a prodejnách již obsahují poplatek za elektroodpad dle sazebníku a autorskou odměnu dle vyhlášky 488/2006 Sb.

Zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení z domácností a oddělený sběr elektroodpadu, baterií a akumulátorů, v souladu s příslušnými právními předpisy. Kontakt na nás najdete zde.

Linka chytré recyklace

Nevíte, kam se starým spotřebičem?
Dělejte to chytře, poraďte se na zelené lince Chytré recyklace.
Volejte zdarma v pracovních dnech od 8 do 18 hodin na telefonní číslo 800 976 679

V našich prodejnách můžete také zdarma odevzdat vysloužilé elektrozařízení typu počítače, notebooky, tiskárny, komponenty počítačů a notebooků, prázdné tonerové a inkoustové kazety i když se nejedná o výrobky koupené u nás a jiné zařízení u nás nekupujete.

Dále zajišťujeme zpětný odběr elektrozařízení od domácností zdarma přímo v domácnosti, pokud si zákazník objedná zboží podobného typu a použití. Zpětný odběr se vztahuje na elektrozařízení v počtu odpovídajícím objednanému zboží. V případě zájmu o tuto službu toto uveďte do poznámky Vaší objednávky. Svoz vysloužilé elektrozařízení z Vaší domácnosti můžete také sami objednat zde: https://www.rema.cloud/bud-liny/

Elektrozařízení, elektroodpad, baterie ani akumulátory nesmí být odstraňovány spolu se směsným odpadem, ale musí být odkládány na místech k tomu určených, tj. ve sběrných dvorech nebo místech jejich zpětného odběru, např. na místech uvedených výše. Uvedená zařízení a odpady budou dále využity k výrobě nových zařízení. Nebezpečné a škodlivé látky z těchto zařízení a odpadů mohou poškodit životní prostředí či lidské zdraví. Další informace naleznete na stránkách REMA systému v jehož spolupráci likvidaci zajišťujeme.